Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień

Terapia NFZ i płatna:
75/717-47-22
607-431-202
Terapia tylko płatna:
731-104-969
Piotr Barczak - Terapia Współuzależnień
Ośrodek Terapii Uzależnień
Piotr Barczak - leczenie seksoholizmu

Piotr o sobie

„Od blisko 30 lat jestem psychologiem i psychoterapeutą. To piękny zawód. Radość wynikająca z obserwowania zmian, jakich dokonują ludzie, jest porównywalna tylko z radością ojca, który widzi pierwsze kroki dziecka czy słyszy jego pierwsze słowa. Tym bardziej, że zmiany których dokonują pacjenci, okupione są wielkim wysiłkiem i nie są tak naturalne, jak rozwój dziecka. Wierzę jednak głęboko, że pragnienie rozwoju na każdym poziomie naszego jestestwa jest naszym niezwykłym dziedzictwem.

Nie pytam więc, czy psychoterapia działa. Pytanie to byłoby w gruncie rzeczy obraźliwe dla setek moich pacjentów. Dla Franka, który zaczynał terapię z pseudonimem „Król Błękitu”, bo pił przez lata tylko denaturat; dla Elizy, która piła, ćpała, brała leki i doświadczyła bardzo rozległego molestowania seksualnego przez wielu członków rodziny a dzisiaj jest normalną, zdrową, pełną życia kobietą; dla Karola, który nie był w stanie się ożenić, był głęboko uzależniony od seksu, a jego lęk przed kobietą był większy niż przed Godzillą, a który jest dzisiaj szczęśliwym i zdrowym mężem i ojcem; dla Karoliny, która już nie liczy rocznic trzeźwości – ani alkoholowej ani narkomańskiej, ani anorektycznej, i która przestała już liczyć kalorie i płytki chodnikowe (natręctwa) – dzisiaj jest normalną, pełną życia, planów, entuzjazmu, zdrową kobietą, która świetnie radzi sobie w życiu. To maleńka garstka spośród ogromnej liczby zdrowych ludzi. "

Zobacz więcej

Biografia

Piotr Barczak ur. 15 stycznia 1954 r., psycholog z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym; psychoterapeuta uzależnień; kierownik Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia Radzimowice w Szklarskiej Porębie; jeden z pionierów polskiej psychoterapii uzależnień seksualnych (Ośrodek Radzimowice jako pierwszy w Polsce zajął się stacjonarnym leczeniem erotomanii); wykładowca w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu; certyfikowany pedagog Metody Feldenkraisa (czteroletnia edukacja w Anglii); absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania ochrony zdrowia, trzyletnich studiów doktoranckich, specjalizacji z psychoterapii uzależnień oraz dwuletnich studiów z zakresu psychoterapii systemowej (prowadził ustawienia systemowe rodzin).

Pobierał nauki m. in. od Lubomiry Szawdyn, Bohdana Woronowicza, Maxa Glatta, Mika Abella, Garet Newell, Carla Ginsburga oraz wielu innych psychologów i trenerów.

Szczęśliwy mąż (28 lat małżeństwa), ojciec dwójki dzieci.

Piotr Barczak borykał się z chorobą nowotworową zdiagnozowaną w 2009 r.

Zmarł 16 maja 2010 r. w Złotoryi.

Opinie o Piotrze

"Moja znajomość z Piotrem miała charakter bardziej koleżeński niż zawodowy. Lubiliśmy się i szanowaliśmy, ale rzadko dyskutowaliśmy o psychologii... Piotr nie był typowym psychoterapeutą, który w samokształceniu zamyka się w wąskich ramach literatury specjalistycznej.... [Byłem ]zdumiony tym, jak wiele Piotr wiedział o psychologii, o różnych jej działach, pozornie bardzo odległych od psychoterapii! Zadumany nad tym, że właśnie to, ta szeroka wiedza, pozwalało mu być tak doskonałym i efektywnym terapeutą...."

prof. dr hab. Dariusz Doliński

Piotr Barczak - leczenie alkoholizmu

"Piotr Barczak był mądrym człowiekiem. Mądrym i dobrym.”

prof. dr hab. Wiesław Łukaszewski